Petice Zrušme komunisty

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (259 | 54%)
Seznam S-Rank
PageRank
Compete Rank
JyxoRank
Alexa Rank


TOPlist
TON14f2b0_mrazek1.jpg
KOT2bd2ec_ibl_51943C00_0.jpg
228098_miroslav-slouf.jpg
kromach.jpg
palas_jaroslav_denik_clanek_solo.jpg
761-petr-zgarba.jpg
385588_frantisek-bublan.jpg
1445032-vlastimil-tlusty.jpg
2240276-ivan-langer.jpg
foto.jpg
paroubek_jiri4_sip-300.jpg
MIZ1ec25f_hejl.jpg
sek.jpg

Sestavil kmotr Drobek 24.3.2010

Je velice pozoruhodné, že ačkoli celá kniha pana Kmenty „Kmotr Mrázek" je o spolupráci sociální demokracie s Mrázkovým podsvětím, mluví  se jen o Langrovi, který je v knize jenom zmíněn. Důkazy o tom, že se jedná skutečně o Langera však nejsou a mnohem pravděpodobnější je, že oním „Íčkem" je myšlen Petr Ibl.

 

Nechalo by se říci, že „krakatice" je tradiční nástroj na vydírání a obviňování politiků, který se používá v předvolebním boji. Bylo tomu tak kolem voleb v r.2006 (viz.Kubiceho zpráva), stejně tak tomu bylo i před krajskými volbami v r.2008. Nyní máme další volby a „krakatice" opět vyplouvá. Po volbách se tradičně tento záhadný tvor ponoří do neprobádaných hlubin a vyplave, až se to zase nějaké straně bude v následující předvolební kampani hodit. Nespornou výhodu ovšem má strana z jejíž stáje momentálně pochází aktuálně sloužící ministr vnitra.

Většina příběhu se odehrála za vlády ČSSD. Ta část spisu používá proti Ivanu Langrovi, ale ze skromnosti zapomněla na svoji spolupráci s podsvětím, kdy s Mrázkem spolupracovali i členové její vlády. Na počátku všeho stál sociální demokrat Petr Ibl, který dělal náměstka Grossovi, když byl ministr vnitra a hovořil o něm přepis odposlechu, jak ho zveřejnil Jaroslav Kmenta ve své knize Kmotr Mrázek. Mrázek se ale scházel s různými lidmi z kruhů ČSSD. Ani Paroubek nezůstal mimo dění. Např. v jednom z rozhovorů redaktora Kmenty s bodyguardem Mrázka Pavlem Šrytrem jsme se mohli dočíst: „Stoprocentně vím, že František Mrázek a ještě jedna významná osoba z byznysu měli schůzku s panem Paroubkem v Kramářově vile. Ta schůzka byla za určitým obchodním zájmem. Jsem přesvědčený, že se to týkalo Setuzy. Bylo to v létě 2005. Jeli do Kramářovy vily z hotelu Esplanade." 

Při domovní prohlídce u Pitra byly nalezeny materiály, které vlastnil Mrázek. Z těch je zřejmé, že Mrázek měl množství informací, nevyjímaje kompromitujících informací na Jiřího Paroubka a jeho vztahy s Kočkovými. V těchto materiálech se dále uvádí, že Kočkovi o vraždě Mrázka hovořili již před jejím provedením. V době, kdy se jednalo o uvalení vazby na Pitra (leden 2006), se konala schůzka, kterou vedl Václav Kočka, poradce Paroubka, v restauraci v centru Prahy za účasti Václava Kočky a Václava Kočky staršího a několika dalších příbuzných osob, kdy se při této schůzce mluvilo o zabití Mrázka.

Když na podzim roku 2007 vyplynulo na povrch, že Mrázek byl v kontaktu i se Šloufem, vyzval ho Paroubek, aby opustil ČSSD (novinky.cz, 5. 11. 2007). Šlouf tehdy v Právu sdělil, že z ČSSD vystupovat nehodlá, protože je jen řadovým členem. Pokud se ho bude chtít jeho mateřská organizace na něco zeptat, rád prý odpoví.

Šlouf tehdy na adresu Paroubka řekl:"Pan Paroubek by se měl zamyslet především sám nad sebou. Myslím, že kdyby byl Paroubek schopen sebereflexe, tak vstávaje, lehaje méně přemýšlí nad Šloufem a více o svojí mladé pěkné milence."
 

Krakatice je dnes už uzavřený a mýty opředený policejní spis. Složku založili protikorupční detektivové, když na přelomu tisíciletí mapovali podezřelé obchody mafiána Františka Mrázka a jeho kontakty na politiku a byznys.

Objevují se v něm nejen jména Vlastimila Tlustého a Ivana Langera, ale také bývalého šéfa vlivného hospodářského výboru Josefa Hojdara, šéfa NBÚ Martina Hejla a dokonce prezidenta Václava Klause.

Chybí v něm asi 6000 stran, které byly jakýmsi nedopatřením skartovány a 1600 stran odposlechů, které kdosi vynesl novinářům. Poprvé se část z nich objevila v médiích před volbami v roce 2006. Viníka úniku se policistům nikdy nepodařilo najít.

Vážná podezření nikdy policii nestačila k tomu, aby někoho obvinila. Odposlechy sice naznačují, že se politici a vlivní úředníci zapletli s podsvětím, přímé důkazy ale vždy chyběly.

Spis nikdy nevedl k obvinění konkrétních osob, sloužil spíše jako podpurný dokument k řadě jiných trestních kauz. Časem se z něj ale stal svazek, jehož informace začali politici prostřednictvím policejních špiček používat v politickém boji. Spis totiž obsahoval údaje, které sice neprokazovaly trestnou činnost, ale nasvědčovaly těsným vazbám mezi podsvětím, úřady i politiky.

Píše se rok 2000, díky opoziční smlouvě je vliv v Česku rozdělený mezi ODS a ČSSD. Detektivové mají už delší dobu podezření, že šéf podsvětí Mrázek řídí kdeco: od udělování důležitých bezpečnostních prověrek přes stamilionové úvěry až po kupčení s pohledávkami státní Konsolidační agentury. Policisté sbírají informace přímo od svých zdrojů mezi zločinci, nasazují se souhlasem soudu i odposlechy. Mrázek se na nich se svými lidmi, vesměs lobbisty, baví o ovlivňování politiků. O tom, jak Langer údajně lobbuje, aby podnikatel Luděk Sekyra ovládl strategickou stavební společnost IPS, Tlustý ho zase měl napojit na dění v Konsolidační agentuře.

Ale tím výčet jmen v Krakatici nekončí. Údajně jich je kolem stovky a objevuje se v ní také bývalý předseda hospodářského výboru sněmovny Josef Hojdar z ČSSD, Mrázkův přítel a poradce premiéra Miloše Zemana Miroslav Šlouf, ředitel Národního bezpečnostního úřadu Martin Hejl.

V jedné ze série odposlechů se dokonce hovoří i o kontaktech na Václava Klause - jmenován je v nich jako Profesor. Jenže důkazy o přímém napojení politiků na Mrázka chybějí. A Langer, Tlustý, Sekyra i další tvrdí, že nemohou za to, co si o nich "mafiáni" povídali do telefonů. "Řada těch věcí jsou jen spekulace,"vysvětloval Sekyra v rozhovoru pro HN.

Policejní spis dosud vidělo jen několik lidí. Trezor opouští jen výjimečně. Odposlechy, na nichž se hovoří o Tlustém, se poprvé dostaly na veřejnost těsně po volbách v roce 2006. Dodnes nikdo neví, jak. Jisté pouze je, že v červnu oznámil Miroslav Borník, šéf ministerské inspekce (tehdy ještě pod ministrem za ČSSD Františkem Bublanem), že podezřívá tři detektivy z porušení zákona. Inspekce si kvůli tomu vyžádala od protikorupční policie Krakatici - a zanedlouho poté se odposlechy objevily v médiích. Ale znovu: nikdy se nepotvrdilo, že unikly právě odtud. "Takže ten příběh měl dvě roviny. Jednak tu vážnou, že Tlustý byl v kontaktu s lidmi kolem Mrázka, a druhou neméně vážnou, že politici prostě tyto informace používají proti svým protivníkům," tvrdí Sabina Slonková z Aktuálně.cz.

Policejní důstojníci si navíc později stěžovali, že jejich šéfové neměli zájem na vyšetření zločinů.

Nejotevřeněji o možném propojení vysokých policistů s politiky promluvil detektiv Karel Tichý: "Nadřízené zajímaly jen informace týkající se politiků. Když nastoupil bývalý šéf služby Brych, jeho jedinou starostí bylo, aby se dostal i k informacím z našeho spisu Krakatice."

Kudy se odposlechy dostaly ven z policejních kanceláří, se snažilo již nové vedení inspekce zjistit před rokem.

Přišlo ale jen na to, že 1600 stran ze spisu beze stopy zmizelo. "Někdo musel porušit zákon, že to vytáhl ven,"říká Langer. A pokud někdo "nevytáhne" i další stránky, bude Krakatice navždy tajná - policie totiž podle zákona takový spis zveřejnit nemusí.

Na přelomu tisíciletí se politici hádali, kdo ovlivňuje bezpečnostní prověrky a netrvalo dlouho a do médií se opět dostávají záznamy z Krakatice. Například o kontaktech Mrázkovy skupiny s tehdejším poradcem premiéra Zemana Miroslavem Šloufem a špičkami Národního bezpečnostního úřadu.

Před volbami v roce 2006 si Krakatici vyžádala inspekce sociálnědemokratického ministra vnitra Bublana, záhy poté na veřejnost unikly informace o schůzkách Mrázkova blízkého spolupracovníka Igora Šafranka a nastupujícího nového ministra financí Vlastimila Tlustého.

A nejnověji pátrala Langerova inspekce, kdo z Krakatice vynesl novinářům staré záznamy o Mrázkově minulosti a informace o vysoce postaveném úředníkovi Czechinvestu, který s kontroverzním podnikatelem spolupracoval.

Žádný únik z Krakatice se dodnes nepodařilo vyšetřit. Stejně tak se s jistotou neví, kdo všechno si spis ofotil a má jej připravený v záloze.

 

František Mrázek
Byl králem podsvětí. Policie ho vyšetřovala už od 80. let, byl dokonce ve vazbě, pak vytuneloval šest bank. Již před rokem 1989 měl výborné kontakty na policisty a politiky. Díky podvodům s realitami se jemu a jeho společníkům po roce 1989 podařilo vylákat z bank stamiliony korun. Byl podezříván policií, že si objednal několik vražd. V roce 2006 byl sám zavražděn nájemným vrahem. Jeho jmění se odhaduje na miliardy korun..

 František Mrázek „podnikal" už za socialismu. Spekuloval se vším možným. Jeho jméno figurovalo v případu vyřizování účtů mezi veksláky na Kolínsku. V roce 1986 byl dva měsíce ve vyšetřovací vazbě a poté odsouzen k podmíněnému trestu. Po roce 1989, když už měl několik milionů korun, se zaměřil na skupování realit, díky kterým pak získali lidé spojení s Mrázkem stovky milionů korun, protože je zastavili u bank za poskytnuté úvěry. Policie pak vyšetřovala podezření, že šlo o podvod, protože odhady nemovitostí byly nadhodnocené.

Mrázek byl mozkem finanční skupiny, která kontrolovala potravinářský kolos Setuza. Podnikal spolu s Tomášem Pitrem a Miroslavem Provodem, kteří byli nepravomocně odsouzeni za daňové podvody. Mrázek sám nebyl po roce 1989 obžalován a souzen za hospodářské delikty nebo za násilnou trestnou činnost. Chlubil se tím, že „má telefony na sedmnáct poslanců z různých stran a na šest senátorů, s nimiž si i tyká." Dobré vztahy udržoval s řady politiků, především z řad ČSSD.

Poprvé se ho někdo pokusil zavraždit už v roce 2002, proto jezdil v opancéřovaném voze. Zastřelen byl pravděpodobně nájemným vrahem ve středu 25. ledna 2006 na parkovišti před sídlem své společnosti v budově Nové Dvory v Durychově ulici v pražské čtvrti Lhotka. Podle policie se jednalo o čin profesionála. K vraždě byla použita odstřelovačská puška a speciálně upravený náboj (způsobující větší zranění při zásahu). Vražda byla provedena jedinou ranou směřující přímo na srdce. Jeho smrt nebyla objasněna a policie na konci prosince 2006 vyšetřování odložila. Bývalý ředitel Útvaru pro boj s organizovaným zločinem Jan Kubice tvrdí, že Mrázek byl zastřelen kvůli zákulisním tahanicím o ústecký podnik Setuza.
Tajná zpráva ÚOOZ: Vrahem Mrázka byl údajně podnikatel Kočka (ČTK, atlas.cz, 29. 5. 2006)

Nejmenovaný důvěryhodný zdroj údajně dal České tiskové kanceláři do zprávy nahlédnout. Podle jedné z vyšetřovacích verzí měla být údajně „osoba Kočky" zapletena mimo jiné právě do vraždy podnikatele Františka Mrázka v lednu 2006. Na tuto stopu policii přivedly materiály nalezené při domovní prohlídce u Tomáše Pitra.

O souvislostech mezi Mrázkem a ČSSD hovořila mj. i nechvalně známá Kubiceho zpráva, která unikla do médií na konci května 2006, hovořila o záznamech nalezených při domovní prohlídce (v akci Loreta) u trestně stíhaného multimilionáře Tomáše Pitra. Podle těchto materiálů Mrázek měl množství informací, včetně kompromitujících na Jiřího Paroubka a jeho vztahy na rodinu Kočkových. Kočka údajně o vraždě Mrázka hovořili již dávno před tím. Ze správy hl. města Prahy byl zaslán poznatek, že vražda Mrázka byla provedena osobou Kočka. Původ těchto materiálů ani vražda kontroverzního podnikatele Františka Mrázka v lednu 2006 nebyly nikdy objasněny a mediální spekulace se neshodly ani v tom, kdo z rodiny měl být „osobou Kočka". Kubiceho zpráva a co se za ní skrývá, nebylo dosud odtajněno.
Mrázek se skrýval za dobročinost. V první polovině roku 1993 založil s Karlem Gottem a Miroslavem Provodem Nadaci Karla Gotta Interpo. Jejím cílem bylo pomáhat dětem policistů, kteří přišli o život při výkonu služby. Gott při založení nadaci věnoval čtyři miliony korun, Mrázek a Provod dali každý půl milionu. Mrázek byl také sponzorem českobrodské nemocnice, které dal 200 tisíc korun na nákup nového ultrazvuku.
V 90. letech začala policie Mrázka odposlouchávat kvůli podezření, že si objednal tři vraždy. A odhalila jeho obrovské kontakty na podnikatele a politiky z ODS a ČSSD.

Vznikl tak spis Krakatice plný desítek podezření z korupce, ovlivňování státních zakázek a podvodů. Mrázek však v roce 2002 "zařídil" uložení spisu do archivu.  

2182973-faksimile-1.jpg
2256159-faksimile-2.jpg
2236000-faksimile-3.jpg
2213959-faksimile-4.jpg
2256163-faksimile-5.jpg

Kdo je kdo v Krakatici

Petr Ibl

Ibl byl na počátku všeho a on je zřejmě oním „Íčkem" v odposleších. Je absolventem Vysoké školy SNB a komunistickým bachařem. Socialistickým poslancem už byl v letech 2002 až 2006, část volebního období šéfoval poslaneckého klubu ČSSD. I přes jeho minulost ho Stanislav Gross neváhal udělat svým náměstkem na ministerstvu vnitra.

Vlastimil Tlustý
Poslance ODS považoval Mrázek za svého člověka v politice. Kontaktem s ním pověřil v roce 2000 pobočníka Igora Šafranka. Ten byl s Tlustým v permanentním styku, získával od něj informace z byznysu a politiky. Navíc Tlustého používali jako lobbistu. Z policejních odposlechů nepřímo vyplývá, že Mrázek chtěl posílat Tlustému milionové odměny. Poslanec ODS to popírá.

Petr Zgarba

Zgarba umožnil spekulace s pozemky u Pozemkového fondu a za státní dotaci si mj. přivedl kanalizaci k vlastním pozemkům. Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond musel předevčírem kvůli půldruhého roku utajeným smlouvám převést část akcií na firmu Český olej Tomáše Pitra. Zgarba navíc vytvořil systém státních dotací na bionaftu, který v minulých letech přinesl miliardy korun právě společnosti Setuza (11. 11. 2005, Lidovky.cz). Zřejmě ne náhodou. Podnikatelé spojení s touto potravinářskou skupinou rozpoutali českou větev korupční kauzy Unipetrol. 

Stanislav Gross 

Běžně s Mrázkem komunikoval i Gross.( Mrázek říkal svému příteli Grossovi „Ofina"- Blesk, 26. 9. 2008). Když kriminalisté začali Mrázkovu vraždu vyšetřovat, vyslýchali Grosse jako jednoho z prvních. Ofina, jak mu Mrázek říkal, prý Mrázkovi den před rezignací poslal SMS "Již to skládám, nech mě být". Expremiér Gross měl údajně v minulosti s Mrázkem spory, jež si vyjasňovali prostřednictvím Barkové. Podnikatelka MfD řekla, že policisty z týmu Pokr, kteří ji vyslýchali, zajímalo všechno, co se týkalo posledních dvou týdnů Mrázkova života. Kromě Grosse je známé ale i napojení Mrázka na jeho ženu Šárku Grossovou, jíž firmy spojené s Mrázkem přispívaly třeba na CD tragicky zesnulého Patrika Stoklasy.

Luděk Sekyra
Mrázek spolupracoval v roce 2000 s majitelem firmy Sekyra Group Luďkem Sekyrou. Ten se přihlásil do soutěže o získání podílu v největší stavební firmě v Česku,  IPS, a překvapivě vyhrál. Bylo to i díky poslancům ODS Vlastimilu Tlustému a Ivanu Langerovi, kteří za Sekyru lobbovali. Tlustého "dodal" Mrázek, Langera znal sám Sekyra.

Ivan Langer
Tehdejší  místopředseda Sněmovny, dnes ministr vnitra, byl politikem, o jehož podpoře se Mrázek a Sekyra bavili nejčastěji. Do detailů probírali, co všechno pro získání firmy IPS  Langer údajně udělá včetně tlaku na politiky, a jeho jménem se často zaštiťovali. Langer tvrdí, že neměl o spojení Sekyry s Mrázkem ponětí. Přímá souvislost Langera s Mrázkem se však nikdy nepotvrdila

Miroslav Šlouf
Bývalý poradce premiéra Zemana. Mrázek se s ním znal osobně. Šlouf ho přijímal na Úřadu vlády. Šlouf přiznal, že mu Mrázek poskytoval informace. Třeba o bankéřích. Ty pak sehrály roli při privatizaci bank. Mrázek přes Šloufa dosazoval do významných pozic své lidi.

Jaroslav Palas  

V listopadu 2002 Pitr tajně uzavřel s ministrem Palasem opci na nákup státních akcií, díky tomu Setuzu ovládl. Palas musel rezignovat na funkci ministerstva zemědělství. (Jaroslav Palas prodal státní podíl v Setuze lidem kolem Mrázka -Blesk, 26. 9. 2008).Případ Setuza přesně vystihuje, co všechno bylo za ČSSD na ministerstvu zemědělství možné (Aktuálně.cz, 16. 11. 2005). Není pochyb o tom, že boss Mrázek byl zavražděn právě kvůli Setuze („Boss podsvětí Mrázek byl zavražděn kvůli Setuze", Aktuálně.cz, 1. 12. 2008).

Martin Hejl
Bývalý důstojník tajné služby BIS.  Mrázek se s ním stýkal od poloviny 90. let. Hejl mu poskytoval velmi cenné informace z bezpečnostních složek státu i z politiky.

Zdeněk Škromach

Škromach se prý účastnil večírků, kde se s Mrázkem řešila třeba privatizace Unipetrolu. (Blesk, 26. 9. 2008) Tehdy ministr Škromach s podnikateli Pitrem a Mrázkem o privatizaci Unipetrolu jednal, informoval o tom server Euro Online. O schůzce referovala i televize Nova. Škromach ji popřel a kvůli reportáži podal trestní oznámení. Týdeník Euro svoji reportáž potvrdil (4. 4. 2006, idnes.cz).A co na to celé Škromach? Na podrobnosti si nevzpomíná…

 

Další

Policie při mapování Mrázkových kontaktů a pátrání po možném politickém motivu vraždy navštívila i bývalou pokladní ČSSD Barboru Snopkovou (dostala pětiletý trest za tunelování podniku Liberta). Výslech Snopkové podle MfD naznačuje, že se vyšetřovatelé zřejmě zabývají i možnou souvislostí Mrázkovy vraždy s nikdy neobjasněným pokusem o vraždu podnikatele Ivana Lhotského z roku 1999.

Právě firma podnikatele Lhotského, jenž byl i Mrázkovým účetním, sloužila lidem z ČSSD k zamaskování skutečného věřitele před volbami v roce 1998. Snopková byla podle listu jednou z těch, kdo tehdy půjčky straně zprostředkovával.

 

Něco z médií


Aktuálně.cz 15.4.2006

Stamilionové odměny, které provázely prodloužení miliardových smluv státní České pošty a ČSOB. Právník blízký ČSSD Miroslav Jansta, dostal od ČSOB třetinu ze třísetmilionové odměny za to, že banka může i nadále na přepážkách České pošty nabízet služby své Poštovní spořitelny.

Kauza má však jedno "ale": Údaje k celé transakci, včetně důvěrných dat z banky - jako například faktury -, se objevily v rukou podnikatelského podsvětí. A lidé, kteří dlouhodobě válčí se státem o vliv v ekonomice, pak získaná data předestřeli v jednoznačné podobě: Zde jsou důkazy, že ČSOB - coby banka roky obviňovaná ze spojenectví s politiky ČSSD - uzavřela fiktivní smlouvy o provizi, aby vládní straně pomohla před volbami získat peníze.

Aktuálně.cz 17.5.2006

Praha - Jen pár dní před volbami bude obviněn lídr ODS Mirek Topolánek. To není poplašná zpráva. To je aféra, která se skutečně měla zrodit. Policie skutečně aktivity šéfa ODS prověřuje, a to kvůli starému dluhu společnosti VAE, v níž měl donedávna čtvrtinový podíl. Zároveň s tím se ale ukázalo, že vyšetřování vůbec není ve fázi, do jaké by ho stavěla připravovaná mediální aféra.

Aktuálně.cz  5.6.2006

Protikorupční jednotka policie a inspekce ministra vnitra se ze sebe snaží setřást odpovědnost za to, že před volbami kdosi vynesl odposlechy o napojení poslance Tlustého na skupinu zavražděného Mrázka. "Probíhá kontrola těch spisů, zatím to vypadá, že od inspekce ministra to neuniklo. Já osobně bych to tipoval, že to někdo vynesl už před lety a teď to jen vytáhl," sdělil Aktuálně.cz ministr vnitra František Bublan. Dokumenty, které na základě odposlechů lidí ze skupiny kontroverzního podnikatele Františka Mrázka zpracovala policejní protikorupční služba, prokazují, že Vlastimil Tlustý byl v přátelském kontaktu s Igorem Šafrankem. Slovenským podnikatelem, který byl na přelomu 90. let blízkým spolupracovníkem právě nedávno zavražděného Mrázka. A současně Šafranka jako svého poradce angažoval sociálnědemokratický poslanec a Mrázkův přítel Josef Hojdar.  Kubiceho útvar podezírá z ovlivňování kauz některé pracovníky protikorupční služby a inspekce ministra vnitra. Přitom pouze tyto dvě složky přišly se spisem s Mrázkovými odposlechy do styku. Nikdo jiný k němu neměl přístup. Svazek byl uložen v archivu protikorupční služby, odkud si jej letos v březnu vyžádala Bublanova inspekce. Premiér Jiří Paroubek bez bližších detailů oznámil, že Vlastimil Tlustý byl v kontaktu s Františkem Mrázkem.

cibulka.net 3. 11. 2007

JAK ORGANIZOVANÝ ZLOČIN, ŘÍZENÝ Z RUSKA, DIRIGOVAL (A DIRIGUJE) ČESKÉ VLÁDY

Šéf mafián František Mrázek, agent ruské rozvědky GRU,ovlivňoval nejvyšší politiku,
ukázalo policejní vyšetřování

Zavražděný boss českého kriminálního podsvětí František Mrázek měl za vlády ODS a sociální demokracie přístup do těch nejvyšších pater české politiky - na Úřad vlády, do Poslanecké sněmovny, na ministerstvo vnitra i do mocného Národního bezpečnostního úřadu. Jaký měl vliv na formování české politiky, se ukázalo až při vyšetřování jeho vraždy.

Policie totiž obrátila naruby všechny dostupné spisy včetně Mrázkových odposlechů, které se v minulosti pořizovaly. Z jejich analýzy vyplynulo, že František Mrázek udržoval nadstandardní vztahy s bývalým ředitelem bezpečnosti NBÚ Martinem Hejlem

Z odposlechů, jejichž obsah MF DNES zná, vyplývá, že František Mrázek využíval tohoto vlivného státního úředníka jako tajného informátora. Zároveň s ním konzultoval dokonce i personální politiku na nejdůležitějších ministerstvech.

Výsledky spojení kriminálního světa gangsterů a kriminálního světa české politiky jsou velice dobře známé:

František Mrázek přes Martina Hejla dosazoval své lidi k ministrovi vnitra Stanislavu Grossovi."Bylo by dobré k Mladému (Grossovi) sehnat kontakt," řekl Mrázek Hejlovi a ten mu odpověděl: "Už ho máme. Vypadá dobře."

František Mrázek byl v té době podezřelý z objednání tří vražd a podílu na vytunelování šesti bank. Bezpečnostní ředitel Národního bezpečnostního úřadu Martin Hejl mu přesto zajišťoval exkluzivní informace přímo z české vlády, z NBÚ a z vyšetřovaných kauz, které se Františka Mrázka dotýkaly.

V prosinci 1999 Martin Hejl informoval Františka Mrázka, že policie odložila vyšetřování střelby na významného sponzora ČSSD Ivana Lhotského. Z objednání této střelby byl podezřelý František Mrázek.

Hejl: Jsem čistý
Vysoký státní bezpečnostní úředník i boss kriminálního podsvětí používali pro větší konspiraci v hovorech přezdívky a kódy. Hejl: "Jo, jinak to houkací auto (střelba na Lhotského - pozn. red.), tak ti hasiči (policisté), tak to dali do lednice. Nikam to nevede."

Mrázek: "Rozumím. Prý nejde zjistit, kdo to odpálil. Kuchař (policista) to dal prostě do lednice."

NBÚ, jehož nejdůležitějšímu bezpečnostnímu odboru Martin Hejl několik let šéfoval, má na starosti prověrky vysoce postavených osob do státní služby České republiky, Evropské unie a NATO... Policisté získali v době Hejlova působení na úřadu, tedy v letech 1998 až 2001, podezření, že od něj František Mrázek získává cenné informace z prověrek, bezpochyby nejenom pro svoji vlastní potřebu. Je pro dnešní Českou republiku více než příznačné, že to dlouhou řadu let přesto nikomu nevadilo...

Třeba choulostivé údaje ze soukromí vysoce postavených lidí. Politici, úředníci či podnikatelé totiž musí při prověrce uvést i to, jaké mají úspory na účtech nebo jestli mají milenku či milence.

Policisté proto případ předali k prověření tajné službě BIS. BIS sice nic nezjistila, ale alespoň Martinu Hejlovi pod tíhou policejních důkazů doporučila, aby opustil NBÚ. Co přesně dělal, však ani po takovém "vyšetřování" BIS nebylo jasné. "Nikdy jsem Mrázkovi takové informace neposkytl," řekl Martin Hejl MF DNES.

Připustil, že se s ním stýkal, ale odmítl, že by překročil zákon. "Jediné, co mi můžete vyčítat, je, že jsem se choval neeticky,"řekl.

Ministr vnitra Ivan Langer ve středu MF DNES řekl, že to jsou pro něho "šokující informace". "Pokud se to potvrdí, je to šokující. Mělo by se to prověřit. Mělo by se zjistit, jestli tam ještě dnes neexistuje nějaká vazba," uvedl.

iDnes.cz 7. srpna 2008 

Byli jsme blízko Mrázkova vraha, míní bývalý elitní detektiv Vlas. (pozn. KD - v podezření byli lidé napojeni na V.Kočku st.)

Hynek Vlas ještě před pár měsíci lovil zločince s týmem policistů Jana Kubiceho. Vyšetřoval i vraždu mafiána Mrázka. Po odchodu od policie začal s Kubicem podnikat. Radí v bezpečnostních otázkách. Hynek Vlas se stal po odchodu Jana Kubiceho z vedení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu na krátký čas jeho nástupcem. Předtím šéfoval odboru zločineckých struktur, jemuž se také říká "lovci mafiánů". Patří do skupiny detektivů, kteří od policie odešli se zdůvodněním, že se zhoršily podmínky pro práci.

iDnes.cz 21. září 2008 

Předseda ČSSD Jiří Paroubek, místopředseda ODS Pavel Bém i šéf lidovců Jiří Čunek se shodují, že by měl být zveřejněn policejní spis Krakatice, který mapoval aktivity Františka Mrázka a jeho spolupracovníků v letech 1999 až 2002. Vadí jim, že ze spisu opakovaně unikají do médií vytržené informace.

iHNed.cz  23. 9. 2008

Utajovaný policejní spis naznačoval propojení mafiánů, politiků a státních úředníků. Ani po deseti letech nebyl nikdo obviněn.

iDnes.cz 30. září 2008

Přestože premiér Mirek Topolánek volá po tom, aby se výbušný spis Krakatice pořádně vyšetřil, policie ho nechává "u ledu". Zřejmě i proto, že jí chybějí lidé, kteří by byli schopni začít Krakatici okamžitě prověřovat. Detektivové, kteří spis založili, už u policie nepracují. Kopp, Dvořák a Tichý odešli na vlastní žádost. První dva poté, co policistům v roce 2005 při zatýkání utekl Radovan Krejčíř Tichý opustil řady policie o rok později, kdy jej Inspekce ministra vnitra začala stíhat za zneužití pravomoci veřejného činitele. Státní zástupce později vyšetřování zastavil jako nesmyslné.

Premiér tvrdí, že policie je už léta umlčována, a proto výbušný spis o propojení organizovaného zločinu s politikou Krakatice nevyšetřuje.

iDnes.cz 1. dubna 2009 

Sněmovna posvětila vznik vyšetřovací komise, která se bude zabývat možným prorůstáním organizovaného zločinu a politiky na základě policejního spisu Krakatice. Poslanci také zbavili mlčenlivosti bývalého policistu Karla Tichého, který na kauze pracoval. Komise bude mít dvanáct členů a budou v ní zastoupeny všechny politické strany. Pro její založení hlasovalo 130 poslanců, dva byli proti. Komise má mimo jiné prověřit, kdo a jak se spisem pracoval a proč z něj zmizelo asi šest tisíc stránek. Výsledky své práce by měla sdělit do konce září. Kdo se bojí Krakatice?

Langer před schválením komise poslancům popisoval, co všechno se se slavným spisem dělo. Zejména zdůrazňoval, že vznikl v roce 2000 a do archivu byl uložen v roce 2004, tedy za vlády ČSSD.

V době ukončení měl spis asi 11 700 stran. Když o něj ale v roce 2006 požádala Inspekce ministra vnitra, šest tisíc stran chybělo.Podle Langera je policisté vyskartovali v rozporu se zákonem.

Do spisu se za dobu jeho existence podívalo celkem 54 lidí jak z policie nebo její inspekce, tak i z ministerstva vnitra. Dokument je přitom veden v režimu utajení Důvěrné.

Langer také navrhoval, aby o spisu mohl mluvit nejenom Tichý, ale i řada dalších lidí, a to včetně exministrů vnitra Stanislava Grosse a Františka Bublana. Se slovy "Kdo se bojí Krakatice?" požadoval zbavení mlčenlivosti i pro sebe nebo další vysoce postavené policisty.

"Kdyby pan ministr své návrhy řádně zdůvodnil jako my u pana Tichého, možná by uspěl," řekl iDNES.cz bezpečnostní expert ČSSD Jeroným Tejc. Podle něj Langer zařadil na seznam lidí, kteří by měli o Krakatici mluvit, řadu policistů, kteří jsou s ministrem existenčně svázáni a vypovídali by v jeho prospěch.

Tn.cz 17.11.2009

Sněmovní bezpečnostní výbor ve čtvrtek podle všeho nevyslechne bývalého policistu Karla Tichého, který zakládal policejní spis Krakatice o aktivitách zavražděného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka a o údajném prorůstání organizovaného zločinu a politiky. Tichý se z jednání výboru omluvil ze zdravotních důvodů. Dalším důvodem omluvy je soud místopředsedy ODS Ivana Langra s deníkem Mladá fronta Dnes, který se Mrázka týká a v němž má Tichý vypovídat jako svědek. Výslech Tichého se tak patrně odloží až na příští rok.

ČT Otázky Václava Moravce, neděle 18.4.2010  

Proč ČSSD brání zveřejnění Karakatice? (citát) „Já jsem samozřejmě plně pro, aby byl spis Krakatice zveřejněn. Ale zároveň musím dodat, že to teď nelze,"  lídr ČSSD v Praze Martin Pecina

Administrátorem stránek je Radek Sedláček (nickname Kmotr Drobek), Chcete-li zde publikovat své příspěvky, tak je laskavě posílejte na emailovou adresu stránek Politikmann.

Tyto stránky dodržují právní předpisy o ochraně osobních údajů a autorský zákon. Nebudou zveřejňovány anonymní příspěvky, nebo příspěvky s vulgárním, nebo rasistickým obsahem.
Stránky a jejich obsah je určen jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na stránkách POLITIKMANN, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.
Copyright © Politikmann a RASgrafTyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one