Petice Zrušme komunisty

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (259 | 54%)
Seznam S-Rank
PageRank
Compete Rank
JyxoRank
Alexa Rank


TOPlist
Obrázek1.jpg
Kmotr Drobek podle MfDnes 1.3.2010

Jak již bylo stokrát napsáno, Paroubek nic – on muzikant. Dosadit Kožnara do role Habitzlova "nadějného sociálního demokrata" považovala ČSSD za klíčové. Habitzlův popis místostarosty Prahy, který měl před sebou politickou budoucnost a pro Steyr byl dobrým politickým kontaktem, totiž seděl jako prdel na hrnec na předsedu Jiřího Paroubka (snad ještě kdyby na magistrátu hl.města Prahy pracoval Jandák, nebo Škromach). Herwig Jedlaucnik navíc potvrdil, že s Paroubkem jednali o dodávkách pandurů. Kožnar se zástupci zbrojovky také jednal, ale popis má v jeho případě vážné trhliny.
Bývalý místopředseda sociální demokracie v Praze 1 Miloslav Kožnar přiznal, že na něj poradci špiček jeho ČSSD tlačili, aby se přihlásil k roli "místostarosty Prahy" a "naděje sociální demokracie", o které mluví Wolfgang Habitzl jako o "dobrém kontaktu" zbrojovky Steyr. "To oni na mě tlačili – socani," řekl Kožnar v rozhovoru pro MF DNES. Na mysli měl bývalého šéfa úřadu vlády Jiřího Paroubka Ivana Přikryla a šéfa marketingu ČSSD Petra Dimunu.
"To jsou takový praktiky ne zrovna správný. Pan Dimun říkal: Hajte svého předsedu a já na to – vlezte mi na záda," popsal Kožnar jednání s poradcem Jiřího Paroubka.
Normálnímu člověku ovšem už samotná Paroubkova výmluva přišla hloupá, snadno odhalitelná a celkově tak na úrovni výmluv dětiček v mateřské školce. Na jedné straně téměř neznal slovo Pandur a na druhé přesně věděl, kdo s nimi jednal. A hle, už to leze na povrch.
Pátek 12. května 2006 - Premiér Jiří Paroubek se za účasti šéfa Úřadu vlády Ivana Přikryla schází se zástupci agentury Crane Consulting – Andrejem Surňakem a Jiřím Kryšpínem. Exposlanec ČSSD Radim Turek MF DNES potvrdil, že lidé z Crane Consulting tehdy lobbovali za pandury. "Jejich role byla klasická, chodili a říkali, že je to skvělý nákup." Schůzka v Kramářově vile navíc kontrastuje s dosavadním Paroubkovým tvrzením, že se o nákup vojenských transportérů nezajímal
Předseda ČSSD Jiří Paroubek v neděli na dotaz, proč se scházel se Surňakem a Kryšpínem zastupujícími Steyr, odpověděl: "Opravdu zastupovali Steyr? Máte lepší informace než já. Pan Surňak v letech 2005 až 2006 se mnou konzultoval postup ve volební kampani ČSSD. V roce 2002 totiž on a jeho firma vedli úspěšnou vítěznou volební kampaň."
Je to vcelku zajímavá odpověď. Jednak je v rozporu s veřejně známou informací o ukončení "volební spolupráce" ČSSD a Crane, jednak by znamenala, že Crane v roce 2006 dělal souběžně kampaň pro ČSSD a lobbing za pandury.
Paroubek v odpovědi zároveň naznačil, že o spojení Surňaka s pandury netušil. Přitom v té době už se o tom vědělo. Exposlanec Turek říká, že informace měl už v roce 2005.
Dnes k tomu muž, který se účastnil jednání, nechce nic dodávat: "Nebudu se vůbec vyjadřovat. Nechci skončit jako Pavel Musela." (Šéf zbrojařské firmy Pamco, který stál v pozadí celého nákupu pandurů a na podzim 2008 se stal obětí vražedného útoku, který sice přežil, ale s vážným poškozením mozku – pozn. red.)
K jednání s Paroubkem se dnes nevyjádřil ani Surňak, ani Kryšpín.
Zajímavým detailem je i to, že dvanáct dnů po setkání v Kramářově vile premiér Paroubek veřejně vyzval ministra obrany Karla Kühnla, aby neotálel s podpisem kupní smlouvy na nákup pandurů.
Odkaz na tento článek:

Já nic, já muzikant Pnduroubek

Administrátorem stránek je Radek Sedláček (nickname Kmotr Drobek), Chcete-li zde publikovat své příspěvky, tak je laskavě posílejte na emailovou adresu stránek Politikmann.

Tyto stránky dodržují právní předpisy o ochraně osobních údajů a autorský zákon. Nebudou zveřejňovány anonymní příspěvky, nebo příspěvky s vulgárním, nebo rasistickým obsahem.
Stránky a jejich obsah je určen jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na stránkách POLITIKMANN, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.
Copyright © Politikmann a RASgrafTyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one