Petice Zrušme komunisty

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (259 | 54%)
Seznam S-Rank
PageRank
Compete Rank
JyxoRank
Alexa Rank


TOPlist
Tomas_Melich_295x195.jpg

Kmotr Drobek, 2.5.2010

1. Spolužák sponzorem

Tomáš Melich se zapsal mezi nejštědřejší mecenáše politických stran. Sociální demokracii a jmenovitě Jiřímu Paroubkovi poslal během tří měsíců celkově 13 milionů korun. Je to českorakouský podnikatel a spolužák Jiřího Paroubka. Po pravdě řečeno, s tím kamarádem a spolužákem z dětství bych to příliš nepřeháněl. Jiří Paroubek totiž žil do svých šesti let v Olomouci u babičky. Teprve s nástupem do školy si jej vzali rodiče do Prahy. Tam se tedy s Melichem setkal, ale mladý Melich odešel s rodiči do Rakouska už ve svých deseti letech. Zřejmě toho chlapci moc nakamarádit nestihli a tato náhoda je spíše využívána jako alibi.

2. Podnikání

Spíš bych Paroubka a Melicha považoval za duo pěkně vypečených podvodníků. Osmapadesátiletý Melich na počátku normalizace emigroval do Rakouska, kde se živil jako prodejce ojetých aut v Rakousku a na Ukrajině. Už samo tohle podnikání je dost nevěrohodné a neprůhledné zejména ve spojení s Ukrajinou. Dále prý také zastupoval přední světové výrobce sportovního oblečení a koncem 80. let založil i československo-rakouský podnik na export bot. Jiří Paroubek v té době z RaJ přešel do podniku OBUV Praha na místo ekonomického náměstka ředitele. Viz. Následující dopis.

Magical Snap - 2010.05.02 08.46 - 016.jpg
Magical Snap - 2010.05.02 08.00 - 015.jpg

3. Eurolotto

Koncem devadesátých let se rozhodl Melich v Česku konkurovat dominantní loterijní společnosti Sazka a založil Eurolotto, jejímž byl hlavním akcionářem. Po třech letech projekt skončil konkurzem a ztrátou 400 miliónů korun. Dluhy společnosti odepsala První Pražská banka, jejíž dluhy převzal magistrát hl. města Prahy za působení J.Paroubka. První městská banka byla založena právě na tyto podezřelé transakce. Bankovní instituce kontrolována Magistrátem (koalicí ODS a ČSSD) ochotně půjčovala peníze podle politického klíče, kdy se ČSSD a ODS šábli stejným dílem a zbytek byl pro KSČM. V orgánech banky seděli za ODS pánové Bürgermeister, Koukal (duchovní otec celého projektu) a Radovan Steiner. Za ČSSD kontroloval „řádné hospodaření" jako předseda dozorčí rady Jiří Paroubek a za komunisty to byl člen dozorčí rady Jiří Dolejš. I Václav Klaus měl v představenstvu banky svého poradce Václava Hadrabu.
Vždy, když už byla První městská banka zcela prázdná, nalil do ní ekonomický náměstek Magistrátu Jiří Paroubek další stovky milionů. Ale za jedné podmínky - bude spolurozhodovat, kde skončí. Kde skutečně skončily se nikdo nesměl dozvědět pod záminkou bankovního tajemství (resp. tunelářské tajemství). V roce 2000 se banka dostala do vážných potíží. Bylo z ní ukradeno přinejmenším na 2 miliardy korun. Účet za soudruhy z ODS, ČSSD a KSČM zaplatili občané Prahy a všichni daňoví poplatníci, neboť nevymahatelné úvěry se tradičně převáděly na Českou konsolidační agenturu. V roce 2002 První městskou banku očištěnou od problémových úvěrů koupila Česká pojišťovna, člen skupiny PPF. Dnes je banka přejmenována na PPF banku.
„Je to ztráta z dobrodružství, do kterého se město pustilo v roce 1995," řekl tehdy Paroubek. A nechyběla mu suverenita tento tunel prezentovat dokonce jako svůj manažerský úspěch", neboť banka nepadla úplně (převzala jí Česká pojišťovna a tím se dostala do sféry PPF) a podařilo se zachránit „rating, důvěryhodnost a image" Prahy ve finančních kruzích.Věřitelé Eurolotta nakonec dostali zpět necelých 15 procent. Na Paroubka bylo za toto tunelování podáno trestní oznámení.

TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA J.PAROUBKA
Magical Snap - 2010.05.02 07.05 - 010.jpg
Magical Snap - 2010.05.02 07.06 - 011.jpg
Magical Snap - 2010.05.02 07.06 - 012.jpg

ZVLÁŠTNÍ je, že ČSSD podle ředitele marketingu strany Petra Dimuna o této Melichově podnikatelské minulosti a vzniklých dluzích prý nevěděla. „Ptal jsem se pana předsedy a ani on o tom nic neví. Je to problém pana Melicha a připadá mi absurdní spojovat tyto dvě věci dohromady," říká Dimun.

4. STB obecně

Paroubkovo okolí je plné spolupracovníků STB a jeho jednání se k tomu estébáckému velmi přibližuje. Jen zmíním zakládání jakéhosi fotoarchivu odpůrců ČSSD, nebo provokatéři a rváči na akcích Jiřího Paroubka. Fotografie nepřátel Paroubkovi na jeho osobní příkaz pořizuje jeho dvorní fotograf Miloš Schmiedberger (krycí jméno Fotograf). Sám Paroubek byl veden pod jménem „Roko". Dalším Jirkovým kamarádem z eSTéBáckého prostředí je vrah B.Ďuričko (krycí jméno Lipan), který na křtu Paroubkovy knihy zastřelil V.Kočku ml. Také majitel hotelu, ve kterém měl Paroubek svou druhou svatbu, dlouholetý přítel Jiřího a člověk, kterému vláda ČSSD „odpustila" 26 miliónů korun na daních Vlastimil Dvořák, byl spolupracovníkem STB. Také další Paroubkův přítel Jan Dostál, který byl štědrým sponzorem Paroubkovy exmanžely Zuzany byl veden v kategorii důvěrníkSTB (krycí jméno Herna). Vede firmu VIP Club, která provozuje velká pražská kasina. Ve Strakově akademii zaměstnal Paroubek i dalšího důvěrníka StB, Ivana Přikryla. Udělal z něj ředitele úřadu vlády.  S Ministerstvem financí ČR, které vedl ministr, Bohumil Sobotka spolupracoval dlaší Paroubkův známý z magistrátu JUDr.Karel Muzikář (krycí jméno Kurt a Zdeněk), který pracoval na miliardových arbitrážních řízeních, které MF ČR pravidelně prohrávalo a stál i za zmizením 46 mil. přímo z účtů ministerstva financí, které dlužila republika Peru České republice. Bylo by proto divné, kdyby i Melich byl spolupracovníkem STB.

Roko
Roko
Dvořák
Dvořák
Dvořák
Dvořák
Dvořák
Dvořák

5. STB a sponzor Melich

A skutečně. Paroubek má vážný problém s minulostí největšího sponzora ČSSD Tomáše Melicha. Je na něj veden více než dvou set stránkový spis pod krycím jménem Mel. Melich je v dokumentech vykreslen jako zbrojařský prostředník s dobrými kontakty na obchodníky sídlící v západní Evropě a toužící po dobrých vazbách na tehdejší komunistické "podniky zahraničního obchodu" - například Merkurii či zbrojařský Omnipol.

V osmdesátých letech skrytě pomáhal totalitní moci při mezinárodních obchodech se zbraněmi. V dokumentech, které o spolupráci vedli, popisují estébáci Melicha jako vysněného agenta - mezinárodního obchodníka, který věděl, pro koho pracuje a který zejména o svých konkurentech poskytl totalitním úřadům cenné informace. Důstojníci StB také zapsali, že se Melich ve svízelných situacích často odvolával na to, jak dobré služby on a jeho otec československým úřadům odvádějí. Za dobrou práci mu estébáci navrhli dokonce koupit dárek.

Spis vedený zprvu pod krycím jménem "Mel", později "Marie" popisuje Melichovu spolupráci od roku 1982 až do sametové revoluce. S jejími příslušníky se podle dokumentů scházel pravidelně, zhruba jednou do měsíce. Celkově zaznamenali estébáci 53 schůzek s Melichem a zapsali 18 agenturních zpráv, které přisuzovali právě jemu. Poslední hlášení podal podle spisu 6. listopadu 1989.

Po prosáknutí těchto informací zaútočil Jiří Paroubek na Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR), který podle něj může za celou kauzu, protože se plně zapojil do předvolební kampaně ODS. "Ústav pro studium totalitních režimů se ukazuje stále více, že jej řídí osobně pan Langer, šéf volební kampaně ODS. Musím také říci, že by mne zajímalo, kdo dal zadání k zpracování minulosti Tomáše Melicha, kdo je zpravodajsky zpracoval," reagoval na zjištění. „Melich prý podá žalobu na ochranu své osobnosti a žalobu na výmaz z rejstříku, jestliže tam jeho jméno figuruje," avizoval šéf sociálně demokratické kampaně J.Tvrdík. "Směrnice pro činnost těchto zločineckých organizací vyžadovaly, aby napsal vlastnoruční vázací akt, vlastní rukou a stanovil krycí jméno," říká Tvrdík s tím, že jako bývalý ministr obrany je o záležitostech kontrašpionáže dobře obeznámen.

Skutečné znění směrnic StB však připouští i jinou možnost.

"Písemný závazek se nevyžaduje v případech, kdy by podpis mohl ohrozit dobrý vztah kandidáta ke spolupráci s kontrarozvědkou. V tom případě postačí kandidátův ústní souhlas.".

3022003-tomas-melich-ve-spisu-stb.jpg
3022569-tomas-melich-ve-spisu-stb.jpg
3025723-tomas-melich-ve-spisu-stb.jpg
3026425-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026442-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026452-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026467-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026488-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026537-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026565-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026596-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026635-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026663-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026705-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026722-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026740-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg

Archiválie detailně popisují, jak seTomáš Melich angažoval v obchodech s náboji do samopalů, kulometů a pistolí. StB popsala zakázky o objemu 10 až 25 milionů střel. Ze spisů totalitní ekonomické kontrarozvědky se dozvíme, že například zprostředkoval v 80. letech prodej 20 miliónů nábojů do Iránu. Estébáci pak v hlášeních píší, že za to získal provizi 20 tisíc amerických dolarů. Zmíněné obchody nebyly malé - dokumenty zmiňují transakce v rozmezí dvou až tří milionů amerických dolarů, v tehdejším přepočtu přibližně 50 milionů korun.

I přes námitky a výmluvy Lidového domu a samotného sponzora Melicha ze spisů vyplývá, že Melich pro StB pracoval dobrovolně, a kontakty s tajnou policií využíval k navyšování svých zisků, například tím, že donášel na konkurenci. O jeho důležitosti svědčí i fakt, že některé jeho informace kontrarozvědka vyhodnotila do té míry zásadní, že o nich spravovala i náměstka ministerstva vnitra.

Původ  Melichova daru českým socialistům není zřejmý, ale jeho základ byl zcela jistě položen touto jeho aktivitou.

NENÍ SKUTEČNĚ NA ČASE VYČISTIT I LIDOVÝ DŮM?

3026760-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026790-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026809-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026826-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026842-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026859-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026873-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026881-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026889-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3026981-tomas-melich-ve-spisu-stb-alzir.jpg
3032957-tomas-melich-ve-spisu-stb-dar.jpg
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "7293"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Administrátorem stránek je Radek Sedláček (nickname Kmotr Drobek), Chcete-li zde publikovat své příspěvky, tak je laskavě posílejte na emailovou adresu stránek Politikmann.

Tyto stránky dodržují právní předpisy o ochraně osobních údajů a autorský zákon. Nebudou zveřejňovány anonymní příspěvky, nebo příspěvky s vulgárním, nebo rasistickým obsahem.
Stránky a jejich obsah je určen jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na stránkách POLITIKMANN, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.
Copyright © Politikmann a RASgrafTyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one