Petice Zrušme komunisty

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (259 | 54%)
Seznam S-Rank
PageRank
Compete Rank
JyxoRank
Alexa Rank


TOPlist
1214306602_pandur.jpg
Kmotr Drobek 2.3.2010

Podezřelý nákup obrněných transportérů Pandur zaráží laika hned z několika důvodů:
 Vojáci měli výhrady. Například vojenská policie, nebo průzkumníci těžké transportéry odmítali. Říkali, že jim by se hodila spíš lehčí a pohyblivější vozidla
 Transportéry prý měly být nasazeny především na zahraničních misích. Přitom v šest let staré Koncepci reformy armády, na kterou odkazuje Kühnl, se o transportérech zmiňuje jediný odstavec. Nejkonkrétnější věta zní "armáda potřebuje vyzbrojit dvě mechanizované brigády".Pandury se totiž na největší českou misi v Afghánistánu nehodí a z Kosova se vojáci pozvolna stahují. Většina rakouských transportérů tak bude zatím skutečně sloužit jen na českém území.
 V květnu 2004 se novináři zeptali ministra obrany Miroslava Kostelky na plánovaný nákup transportérů. Na otázku o počtu kusů techniky odpověděl: "Jsem si jist, že 243 kusů je konečné číslo, které je opravdu dobře spočítané." Dnešní podrždeštník šéfa Paroubka a volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík k tomu říká:"K těmto číslům dospěl tehdejší tým pro reformu armády, ministr o takovýchto věcech nerozhoduje." A na dotaz, proč se s tehdejšími propočty ztotožnil, odpovědět neumí. "Je to už osm let, co jsem pryč z ministerstva. Já si už tuto věc nedokážu vybavit," říká Tvrdík.
 Mezitím exministr obrany Karel Kühnl podepsal smlouvu na dodávku 199 obrněnců s opcí na dalších 35 ks. Na stejný dotaz, kdo určil počet potřebných transportérů má podobnou výmluvu i dnešní velvyslanec v Chorvatsku Kühnl:"Ministerstvo muselo postupovat podle dokumentu Koncepce reformy armády, který schválila vláda a který stanovil, jakými zbraněmi má být armáda vyzbrojena,"
 Podle vyjádření exministrů obrany to tedy vypadá, že o velikosti miliardových vojenských zakázek se rozhoduje na základě toho, co si důstojníci napíšou do dokumentů, které předloží vládě.
 Nakonec Armáda nakoupila celkem 107 strojů Pandur. Čtyřiadevadesát jich dostane 4. brigáda rychlého nasazení s velitelstvím v Žatci, čtyři 74. motorizovaný prapor 7. mechanizované brigády v Bučovicích, devět jich bude mít Vojenská akademie ve Vyškově pro výcvik řidičů.

Administrátorem stránek je Radek Sedláček (nickname Kmotr Drobek), Chcete-li zde publikovat své příspěvky, tak je laskavě posílejte na emailovou adresu stránek Politikmann.

Tyto stránky dodržují právní předpisy o ochraně osobních údajů a autorský zákon. Nebudou zveřejňovány anonymní příspěvky, nebo příspěvky s vulgárním, nebo rasistickým obsahem.
Stránky a jejich obsah je určen jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na stránkách POLITIKMANN, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.
Copyright © Politikmann a RASgrafTyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one