Petice Zrušme komunisty

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (259 | 54%)
Seznam S-Rank
PageRank
Compete Rank
JyxoRank
Alexa Rank


TOPlist

Kmotr Drobek 20.3.2010

Jiří Paroubek hájí svou stranu, že s podezřelými nábory členů nemá na rozdíl od ODS potíže.Opak je pravdou. ČSSD má s těmito podvodnými praktikami největší potíže, ale na rozdíl od jiných stran je ignoruje a neřeší.

ODS
Jením z prvních "velrybářů" byl podle spolustraníků starosta Prahy 5 Milan Jančík. Známější je ale buňka ODS v Dubí, která se rychle rozrostla o více než 300 členů. Měli podpořit Petra Gandaloviče. Za hlasy dostali až tři tisíce korun. Když pronesli v hospodě heslo "velrybář", měli zdarma oběd. Další problémy měla ODS v Českých Budějovicích nebo v Děčíně. Řešení: Strana je v minulosti přiznala a snaží se proti nim bojovat. Změnila stanovy a zrušila několik organizací. „Aféru s náborem "černých duší" do strany se ODS rozhodla řešit ještě před sobotním kongresem. Výkonná rada ODS se dohodla, že kvůli nejasnostem s náborem členů odebere k 1. prosinci licenci místnímu sdružení strany v Děčíně.." iDNES.cz to potvrdil mluvčí strany Martin Kupka. 

ČSSD
Největší skandál byl v Děčíně. Volební manažer Tomáš Horáček tu "najímal" desítky mladých za účast na rautech nebo projížďky v limuzínách,či na parníku. Dvěma mladíkům, kteří se na náborové akci nechali přijmout do děčínské ČSSD, píply na mobilu esemesky: "Budou limuzky, raut a různý jiný parádičky"… potřebujeme co největší účast stávajících členů a 30 nových členů. Tak doufám, že nezklamete." Noví členové museli sehnat partu lidí kteří budou za peníze hrát sympatizanty Jiřího Paroubka a gratulovat mu k narozeninám při cestě jeho zvláštního vlaku z Teplic do Litoměřic."Za dva dny vezmi deset lidí, Paroubek má narozeniny, pojedete s ním vlakem z Teplic do Litoměřic, kde bude pití a jídlo zadarmo," instruoval Horáček v polovině srpna jednoho z mladých socialistů, který si přál zůstat v anonymitě.

Šéfovi děčínské ČSSD Jaroslavu Foldynovi se sice nábor nových členů za jídlo, pití a projížďky luxusním vozem moc nelíbí, ale považuje to za ještě přijatelné praktiky. Organizátora těchto "nákupů", podnikatele Tomáše Horáčka, se přitom zastává.

Kontrola ČSSD také zjistila, že jablonecká buňka ČSSD získala členy podvodem.

Černé duše byly i v Brně nebo v Teplicích. ČSSD v Ústeckém kraji je "proslavená" přijímáním desítek členů najednou.

Jiří Paroubek chtěl vždycky vidět důkazy, že se v ČSSD rozmáhají účelové nábory lidí a "černé duše". Teď má nejen důkazy, ale přímo svědka - redaktora MF DNES Martina Vokáče, který u sociálních demokratů v Praze 7 pracoval v utajení: už od května loňského roku. Vokáč mapoval, jestli a jak ČSSD ovlivňují "černé duše", tedy účelově nabrané členy, kteří mají před parlamentními i komunálními volbami posílit vliv jedné stranické kliky na úkor druhé. Vedení sociální demokracie přesto problém řešit nehodlá a celou kauzu přehrálo na krajskou organizaci strany.  "MF DNES nasadila agenta provokatéra. Tohle není férový způsob boje," ( právě institut agenta provokatéra navrhuje ČSSD ve svém protikorupčním balíčku) tvrdil manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík, přestože reportér do dění ve straně nijak nezasahoval, zůstal v roli pouhého pozorovatele. Jiří Paroubek po boku Tvrdíka žertoval, "že jedinou černou duší byl pan redaktor". Tvrdík pak celou kauzu přehodil na krajskou organizaci v Praze.

V sociální demokracii v Praze 7 už zuří otevřená válka. Do jedné z místních organizací na jediné schůzi přibylo deset nových členů, aby posílila jedna z frakcí. Novopečení straníci pak pomohli zvolit nového předsedu Karla Klímu. Podle informací MF DNES přivedl nových deset zájemců známý podnikatel a člen místní ČSSD Václav Kočka. 

Jiří Paroubek hájí svou stranu, že s podezřelými nábory členů nemá na rozdíl od ODS potíže. Jeho slova se mu však vracejí jako bumerang. Vlivný sociální demokrat Karel Klíma z Prahy 7, která je z lanaření "černých duší" obviňována, přišel na schůzi před pár dny s výrokem, že mnohem větší problémy s nábory nových členů má Praha 5, jejímž členem je právě Jiří Paroubek. Řada místních členů otevřeně hovoří o velrybářích, kteří se snaží přepsat mocenskou mapu.

„Devadesát dva nových přihlášek bylo doručeno v říjnu a listopadu. Ani jeden z uchazečů mě osobně nekontaktoval, ani neoslovil, všechny přihlášky doručila členka a manželka bývalého člena, vyloučeného za porušování stanov ČSSD," řekla Právu Aubrechtová.

Ústí nad Labem - Vedení Mladých sociálních demokratů, kteří jsou nezávislým sdružením spolupracujícím s ČSSD, navrhlo zrušit svou pobočku v Ústí nad Labem kvůli podezřelým náborům členů. Za snahou o zrušení ústecké buňky je její listopadová schůze, kde podle zápisu počet členů vzrostl z 20 na 195 a přítomní se zavázali „rozšířit řady ČSSD do parlamentních voleb minimálně o 600 členů".

Řešení: Vedení tvrdí, že problém u nich neexistuje. Odpovědnost a případná řešení situací přehrává na krajské organizace. Ty se k tomu staví různě. Například Ústecká ČSSD se snaží vypořádat s problémovými členy. Druhý nejvyšší muž ČSSD v Ústeckém kraji Karel Vrba, v minulosti odsouzený za trestné činy, bude "pouhým" řadovým členem strany. Tomáš Horáček, který je propojen s umělým náborem členů ČSSD, má až do odvolání pozastavené členství. 

Za vyjádření na kobereček: Předsedkyně bílinské ČSSD Martina Aubrechtová Havlová si včera postěžovala, že jí vedení okresní ČSSD vyhrožuje vyloučením za to, že o kauze mluvila do médií. "Ve středu si mě pozvali na kontrolní výbor a tam mě vyslýchali, jestli jsem dala tip novinářům. Říkali, že to poškozuje stranu. Také mě zastrašují, že bych mohla jít ze strany ven," řekla. "Zítra sepíšu s právníkem, jak to všechno bylo. Text u něj bude uložený, a když se mi něco stane, tak se to zveřejní," dodala.

Z tohoto závěrečného prohlášení můžete usoudit, jaké vztahy panují v ČSSD.

 

Administrátorem stránek je Radek Sedláček (nickname Kmotr Drobek), Chcete-li zde publikovat své příspěvky, tak je laskavě posílejte na emailovou adresu stránek Politikmann.

Tyto stránky dodržují právní předpisy o ochraně osobních údajů a autorský zákon. Nebudou zveřejňovány anonymní příspěvky, nebo příspěvky s vulgárním, nebo rasistickým obsahem.
Stránky a jejich obsah je určen jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na stránkách POLITIKMANN, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.
Copyright © Politikmann a RASgrafTyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one