Petice Zrušme komunisty

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (259 | 54%)
Seznam S-Rank
PageRank
Compete Rank
JyxoRank
Alexa Rank


TOPlist

Veřejné předstírání Věcí veřejných

blackman_jpg_500x500_q95.jpg

Věci veřejné veřejně předstírají boj s korupcí. A poměrně úspěšně, protože jim na to spousta lidí skáče. Jak si však vysvětlit to, že jméno nového policejního prezidenta bylo známo před výběrem komise. Jak si vysvětlit zvláštní zakázky z pražského magistrátu firmě ABL ( a to nemám na mysli nějaké sledování politiků, ale třeba provozování a střežení významných památek). Jak si vysvětlit Johnovo působení v ORA PRINT. Jsou ovšem i další otázky spojené s věcmi veřejnými.Co Bártovo zastavení a následné výjimky na dostavbu dálnic? Podle jakých kritérií ministr Bárta vybíral? Co je masový nábor psychologů na střední školy v podání psychologa-ministra Josefa Dobeše? ABL se výrazně hrne do postů ve veřejné správě.
Jestli tedy něco Věci veřejné jsou, tak rozhodně ne tahounem boje proti korupci. Prudce jim začaly klesat preference u voličů, což se projevilo v komunálních volbách. Proto začaly VV sázet na téma korupce a jako svůj předmět zájmu si vybraly koaliční ODS. Volba nebyla náhodná. Totiž Bárta potřebuje přes Johna protlačit na post policejního prezidenta svého člověka. Nečas byl dlouhodobě proti. Také on chce mít v této funkci svého člověka a Martinů očividně šel Langerovi na ruku. A tak se vyrobila kauza Drobil. No a když už to John maličko přehnal, tak bylo ve vřavě třeba pokračovat. Jen je zajímavé, že vše se děje účelově. Po dosažení výsledku jako mávnutím kouzelné hůlky povyk utichá, nic se neřeší a jede se dál. Včera jsem četl možné scénáře do budoucna a protože se mi zamlouvaly, tak vám je zde přináším.

 

R.Sedláček, 21.1.2011

 

 

Další vývoj

Jsou 3 základní možné scénáře jak se situace může vyvíjet:

1)      Bude nalezen kompromitující materiál který "usměrní" stranu Věci Věřené žádoucím směrem. V tomto případě by koaliční vláda mohla přečkat celé volební období bez úhony.

2)      Dojde k zatlačení ODS do kouta a jejímu postupnému rozkladu. Konkurenční strany by si tak na svoji stranu přetáhly maximum voličů. Tento stav postupné „kastrace ODS" by mohl trvat i rok. V momentě kdy se povede ODS nejhůř, někdo z koaličních partnerů položí vládu a pokusí se vyvolat předčasné volby.

3)      ODS a VV budou trvat na svém a žádná strana neustoupí - doje k rozpadu vlády v horizontu 2-3 týdnů. Proti této možnosti hovoří fakt že ODS již na několik kompromisních dohod přistoupila a vyvolání předčasných voleb by nenašlo podporu u opozice.

Zdroj:Autor:  Plebs.cz, MP, JN, DKV

Administrátorem stránek je Radek Sedláček (nickname Kmotr Drobek), Chcete-li zde publikovat své příspěvky, tak je laskavě posílejte na emailovou adresu stránek Politikmann.

Tyto stránky dodržují právní předpisy o ochraně osobních údajů a autorský zákon. Nebudou zveřejňovány anonymní příspěvky, nebo příspěvky s vulgárním, nebo rasistickým obsahem.
Stránky a jejich obsah je určen jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na stránkách POLITIKMANN, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.
Copyright © Politikmann a RASgrafTyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one