Petice Zrušme komunisty

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (259 | 54%)
Seznam S-Rank
PageRank
Compete Rank
JyxoRank
Alexa Rank


TOPlist

VV pod lupou

19955dac4b759d06f009792f04b382.jpg

Před volbami do parlamentu v roce 2010 většina lidí nežijících v Praze neměla ani tušení o existenci této strany. Ovšem od jejího vstupu do vrcholné politiky je tomu jinak. Tato strana, nebo spíše podnikatelský subjekt na jedno použití, začala své koaliční vyjednávání vydíráním partnerů. Ve stejných praktikách pokračuje doposud. Když nedokáže dosáhnout svého legální cestou, vymyslí podraz ( viz. Otazníky). V současnosti vede ministr vnitra již otevřenou válku s premiérem Nečasem. Bojuje se o způsob výběru policejního prezidenta i o protikorupční balíček. Ve Věcích veřejných vidí svou šanci ČSSD. Počáteční eufórii z konečně „čisté" strany bojující proti korupci se klube jakýsi plivník. Pojďme se tedy podívat pod lupou, co se skrývá pod zkratkou VV.

Věci veřejné

vznikly v roce 2001, ale registrovány byly v roce 2002 jako aktivita občanů proti podivné privatizaci bytů v Praze 1. Ve stejné době zakládá Stanislava Moravcová společnost Věci veřejné, s.r.o., která je později přejmenována na Vydavatelství Pražan spol. s r.o. Moravcová se později stává předsedkyní strany VV. V tomtéž roce získala strana jeden mandát v zastupitelstvu Prahy 1.

V roce 2004 do strany vstupuje bezpečnostní agenturu ABL a nedlouho na to odchází její zakladatelka a předsedkyně Stanislava Moravcová a další zakládající členové. Například  zastupitel, člen strany a zaměstnanec Věcí veřejných, s.r.o. Bohumil Vejtasa, který později publikuje informace ze zákulisí strany a společnosti Věci veřejné i přesto, že má se společností podepsaný závazek o mlčenlivosti. Za to je žalován o 1 milión korun, přičemž soud vyhrává.

V r. 2006 se společnost Věci veřejné, s.r.o. přejmenovává na Vydavatelství Pražan spol. s r.o. a strana VV získává v zastupitelstvu Prahy 1 22% hlasů. V r. 2008 strana neúspěšně kandidovala do senátu a v r.2009 do evropského parlamentu. V tom roce je do strany najat  Radek John, který s ní údajně již dříve spolupracoval. V r. 2010 strana získala na svou kandidátku další mediálně známou osobnost, bývalého dopravního policistu a moderátora dopravního pořadu Stanislava Humla, který kandidoval jako nezávislý do parlamentu.

Předseda strany Radek John

je bývalým předsedou představenstva společnosti ORA PRINT a.s. která byla propojena s R.Janouškem a pražským magistrátem. ( viz. Panoptikum města Pražského) Souvislost se zakázkami na vydávání kuchařky nebo časopisu pro Lesy české republiky a VZP byla pravděpodobně důvodem Johnova nuceného odchodu z televize Nova. V současnosti ministr vnitra.

Výkonný místopředseda Jaroslav Škárka

Původně člen ODS se s příchodem ABL stává společníkem spol.Věci Veřejné. V r. 2006 byl za VV zvolen zastupitelem na Praze 1, kde je radním pro památky Milan Richter a kde dceřiná společnost fa. ABL firma ABL FM Services a.s. získala v r.2009 zakázku na správu památek. (viz, níže)

 

Místopředsedové

Karolína Peake

Před vstupem do VV založila mateřské centrum. Zřejmě jedna z mála ve vedení strany bez napojení na ABL.

Jiří Vejmelka

Původně  úředník, od roku 1997 pracoval v chemičce Velvana. Pracuje jako redaktor časopisu Pražan vydávaný společností Vydavatelství Pražan spol. s r.o., jehož zisky z inzerce plynou do strany Věci Veřejné.

Kateřina Klasnová

Partnerka Víta Bárty, vlastníka společnosti ABL a zároveň vede časopis Věci Veřejné, který je stejně tak, jako Pražan, vydáván společností Vydavatelství Pražan spol. s r.o. a ve kterém inzerovaly firmy spřízněné s ABL

Lenka Andrýsová

Dvacetipěti letá konzultantka časopisu Pražan, v současné době poslankyně.

Josef Dobeš

Spoluzakladatel VV v r. 2002. V roce 2005 byl zvolen jejím místopředsedou a v roce 2006 byl zvolen zastupitelem v Praze 1. V období od 11. 2. 2008 do 3. 7. 2009 byl členem představenstva společnosti ABL, a.s. a od roku 2005 je společníkem Vydavatelství Pražan

Poslanci

Michal Babák

Jednatel poradenské společnosti MxB s.r.o., která inzerovala v časopise Věci veřejné, vydávaném nakladatelstvím Pražan. Spolu s Vítem Bártou a dalšími dvěma podnikateli zakládal Klub angažovaných podnikatelů za účelem transparentního financování politických stran. Prostřednictvím tohoto klubu přispěl straně Věci veřejné 3,5 milionu korun.

Vít Bárta

Vlastník bezpečnostní agentury ABL, která inzerovala v časopise Věcí veřejné. Společník ve společnosti BF Development s.r.o., ve které je jednatelem Marek Ulman, který je zároveň společníkem ve společnosti GRA & PA s.r.o., která figuruje jako bývalý společník ve společnosti RETAIL FORMATION s.r.o. a ta zase ve společnosti OZP Management s.r.o.  Obě  jmenované inzerovaly v časopise Věcí veřejné.Personální agentura RETAIL FORMATION přijímala členy volebního štábu a prostřednictvím inzerce v časopise Věci veřejné sháněla zaměstnance do pozice strážce. Sídlí na stejné adrese, jako agentura ABL. Vít Bárta, je stejně tak, jako Michal Babák jedním ze zakladatelů Klubu angažovaných podnikatelů, prostřednictvím něhož přispěl straně Věci Veřejné částkou 2 miliony korun. Klub angažovaných podnikatelů byl založen za účelem transparentního financování politických stran. Matkou Bárty je Jiřina Bártová, která je zastupitelkou na Praze 1. od které obdržela dceřinka ABL zakázku na správu pražských památek (viz níže). Vít Bárta žije s K. Klasnovou. V současnosti ministr dopravy.

David Kádner

Pracoval jako velitel ostrahy u společnosti ABL.

Kristýna Kočí

Kristýna Kočí , odborná konzultantka ve společnosti PRAGMATIKON s.r.o. Společnost PRAGMATIKON zajišťuje Věcem Veřejným volební servis. Údajně byla PRAGMATIKON založena v roce 2009 pouze účelově. Je provozována vadle kanceláří Věcí veřejných a Vydavatelství Pražan.

Ostatní členové

Kamil Jankovský

Je podnikatelem, členem Věcí veřejných, neúspěšným kandidátem do parlamentu za Prahu a jeden ze čtyř zakládajících členů Klubu angažovaných podnikatelů. Prostřednictvím tohoto klubu přispěl straně částkou 3 miliony korun. Je bývalým zastupitelem na Praze 10 a bývalým členem dozorčí rady společnosti PRAHA 10 - Majetková, a.s.. Předsedou dozorčí rady v této společnosti je Milan Richter.Této společnosti byly kontroverzně prodány byty, patřící Praze 10. Milan Richter je zároveň radním Prahy 10.

Zajímavosti

Vydavatelství Pražan


Založeno v listopadu 2001 pod názvem Věci veřejné, s. r. o. (přejmenováno v červnu 2006).
Jeho společníky bývali předsedové strany Věci veřejné Jaroslav Škárka a Stanislava Moravcová. Dnes jsou společníky Josef Dobeš (místopředseda VV, 77 procent) a Jiří Špelina.
Kromě časopisu Věci veřejné v nákladu 4 250 000 ks vydává i měsíčník Pražan (18 400).

V roce 2009 vydalo Vydavatelství Pražan (jehož jednatelem a společníkem byl v letech 2005-2006 Jaroslav Škarka, místopředseda VV a zastupitel MČ Praha 1 za VV) celkem 8 čísel časopisu Věci Veřejné, v úhrnném nákladu 34 mil. kusů. Celkové náklady za vytištění, grafické zpracování, zalomení, mzdy redaktorů a distribuci se mohly pohybovat v rozmezí 40-50 mil. Kč (např. náklady na vložení 300 tis. výtisku časopisu VV do deníku MF Dnes byly 550 tis. Kč).Tyto náklady byly podle Vydavatelství Pražan placeny z inzerce. Pro vysvětlení nákladů se ceny pohybovaly o řád výš než v celostátních denících. Např. největší inzerent ABL zaplatil za 4 reklamy ve třech časopisech celkem 12,3 mil. Kč. Poté, co celostátní periodika začala poukazovat na propojení strany VV se společností ABL, přestala tato zadávat inzeráty, ale peníze tekly dál přes jiné firmy, např. BF Development. Společníkem společnosti BF Development je mimo Víta Bárty i Marek Urman, který je zároveň společníkem a jednatelem společnosti PA&GRA PA s. r. o. je společníkem společnosti RETAIL FORMATION&s. r. o. Společnost GRA a ta zase společnosti OZP Management. Obě posledně jmenované společnosti opakovaně inzerovaly v časopisu VV. Dalším z inzerentů v časopisu VV bylo i Horácké Kovodružstvo Třebíč, kde jako člen představenstva působil v letech 1992-2005 Pavel Bárta. Nadto i další inzerenti vycházejí z okolí vedení strany VV. Např. jednatelem inzerenta MxB s. r. o. je Michal Babák, člen rady VV… 

Pozoruhodný "mail list"

volebního štábu Věcí veřejných. Jde o seznam adres, na něž členové týmu rozesílali interní materiály. Figurují na něm totiž nejen lidé spojení s partají, ale i řada osob z firmy Pragmatikon. Figurují na něm například Tomáš Vyšohlíd, bývalý mluvčího Lesů ČR, bývalý šéf poslanecké sněmovny Miroslav Vlček. Vyšohlíd své angažmá pro VV vysvětluje tak, že šlo o přátelskou výpomoc Kateřině Klasnové, místopředsedkyni strany, s mediální přípravou, údajně za její předchozí pomoc s jeho diplomovou prací.

Praha 10 najala hlídky agentury ABL, za níž stojí manažer Věcí veřejných

vloženo: 6. 5. 2010 13:40, autor: ČT24
strážníků v ulicích a stížnosti obyvatel na pořádek přiměly Prahu 10 najmout si bezpečnostní agenturu. Radnice vybrala agenturu ABL, jejímž spolumajitelem je Vít Bárta, volební manažer strany Věci veřejné. Za dvouměsíční hlídkování si účtuje dva miliony korun. Rozhodnutí městské části kritizují opoziční zastupitelé i vedení městské policie, které slíbilo, že do konce letošního roku v Praze 10 zvýší počet strážníků. Radnice si ale pracovníky bezpečnostní agentury hodlá najímat i po skončení dvouměsíční zkušebního období, pokud se jejich pomoc v ulicích osvědčí.

ABL sledovala exstarostku, kauza ohrožuje Věci veřejné

Díky investigativním novínářům se zjistilo, že exstarostka Prahy 11 Šorfová byla vystavena sledování, jejímž pravděpodobným cílem byla její diskreditace. Sledování měla provádět bezpečnostní agentura ABL, která je spojena se stranou Věci veřejné. Politici nyní vehementně argumentují ochranou občasnských práv, ale jejich cílem je pravědobně oslabit pozici strany Věci veřejné před následujícími volbami. Pokud kauza bude gradovat, bude pravděpodobně růst i tlak na ministry Bártu a Johna. Ten by mohl vést v krajním případě až k požadavku na jejich odstoupení.

Pikantní na celé kauze je i to, že bezpečnostní agenturu si na sledování Šorfové pravděpodobně najali zase politici.

Pražský magistrát, ABL a VV

K propojení strany Věci veřejné, časopisu Věci Veřejné a ABL dochází skrze dalšího místopředsedu strany VV a zastupitele MČ Prahy 1 za VV Josefa Dobeše, který byl od 11. 2. 2008 do 3. 7. 2009 členem představenstva ABL a v současnosti je společníkem Vydavatelství Pražan. Také se v kuloárech hovořilo o tom, že mimo Bárty je tajným sponzorem Věcí veřejných i podnikatel Roman Janoušek a zastupitel v praze 10 Tomáš Hrdlička (ODS). Předseda strany Radek John to samozřejmě popíral. Se jménem Janoušek se ovšem setkáváme téměř ve všem, co kolem magistrátu jen proběhlo a mimo jiné měl prsty i v ORA Print, kde šéfoval Radek John.

A tak jednoho dne, krom toho, že společnost ABL vykonává pro Prahu 10 veškeré recepční a bezpečnostní práce, Dostala jako dárek lukrativní hlídání jedenácti atraktivních lokalit v tomto pražském obvodě.

ABL také dostala do správy pražské památky. Po padesáti letech přestala Pražská informační služba spravovat nejznámější a nejnavštěvovanější památky metropole, jako tomu bylo doposud. Správcovství pražských památek si po vyhraném tendru pronajala za 50 milionů korun bezpečnostní agentura ABL FM Services. Celá zakázka přitom budí pochybnosti, a to hned z několika důvodů. ABL FM Services se do tendru přihlásila jako jediná. Vyhrála i přesto, že někteří památkáři její projekt kritizovali jako šitý horkou jehlou. Navíc jde o firmu propojenou s Bártovou bezpečnostní agenturou ABL a v minulosti nemající se správou památek žádné zkušenosti. Je to ještě trošku zamotanější a nepřehlednější. Firma ABL FM Services dá PIS za rok 50 milionů korun. Za to jí budou náležet roční příjmy ze všech prohlídek sedmi pražských památek, které získala. Jedná se o tyto památky: Malostranská mostecká vež, věž kostela sv. Mikuláše, Staroměstská mostecká věž, Prašná brána, Petřín, Bludiště, Staroměstská radnice. Příjmy jí budou náležet i z akcí, které tam hodlá oproti městu pořádat. „PIS na to nemá lidi, navíc za každou výstavu či koncert bychom museli platit soukromým firmám, takto je to na zajištění tou společností," vysvětluje Richter s tím, že ABL FM Services se zavázala v památkách pořádat i večerní kulturní programy a koncerty. O firmě, která v minulosti správu památek nikdy nedělala, mají pochybnosti památkáři i pražská opozice.

A jak se mohlo stát, že o tak lukrativní zakázku měl zájem jen jeden uchazeč? "Kvalifikační předpoklady zakázky jsou nastaveny tak, že předem vylučují účast většího počtu uchazečů. Některé požadavky přitom působí velmi kuriózně - uchazeč například musí zaměstnávat publikujícího historika," řekl HN Martin Holík z Transparency International.

Mluvčí bezpečnostní agentury ABL Zuzana Fryaufová mluvila i za ABL FM Services: „Byli jsme jediní, kdo odevzdal projekt. To ale ještě neznamenalo, že nás nakonec vyberou. Ale stalo se, bylo to standardní výběrové řízení."

 "Když jsem dělal starostu na Praze 10, zavedli jsme nejlepší protikorupčí opatření v celém městě," hájí sporný tendr Richter. Muž, za jehož politickou kariérou stojí šedá eminence pražské ODS Tomáš Hrdlička, který před dvěma lety údajně spolu s Romanem Janouškem koupil stavební společnost Navatyp, která má mimo jiné v nájmu od magistrátu pražské vltavské náplavky.

I další obchodní vztahy má ABL i s magistrátem a městskými částmi. Loni se například podílela na kontrole nájemních bytů patřících městu, Praze 10 a Praze 11.  

Agentura ABL žaluje Mafru, chce očistit svou pověst

Pražský městský soud v září projedná žalobu bezpečnostní agentury ABL na vydavatelství Mafra. Firma se dožaduje uveřejnění své odpovědi na loňské články Lidových novin, které podle ní uvedly nepravdivá a zkreslující tvrzení mimo jiné o sponzorském vztahu mezi ABL a politickou stranou Věci veřejné.

Články "O pražské památky se stará sponzor strany Radka Johna" a "Věci veřejné, John a Janoušek" vyšly v Lidových novinách 5. srpna 2009. ABL se dožaduje uveřejnění své reakce na základě zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání.

Podle firmy není pravdou, že ABL a dceřiná společnost ABL FM Services sponzorovaly Johnovu stranu. "Společnosti ABL a ABL FM Services nikdy neposkytly žádný dar či jinou formu sponzoringu politické straně Věci veřejné," stojí v textu odpovědi, kterou chce ABL zveřejnit. Odpověď také zdůrazňuje, že ABL s VV nemá a ani v minulosti neměla žádné obchodní ani jiné vztahy.

Odpověď také popírá, že v době zveřejnění článku patřila společnost ABL a ABL FM Services současnému ministru dopravy za Věci veřejné Vítu Bártovi - žaloba uvádí, že Bárta byl jen jedním z akcionářů ABL a neměl v ní majoritní podíl.

Topolánkovo Toskánsko

Hluboko ve stínu Topolánkovy aféry se zmítá podivný pražský propletenec, jehož součástí je podnikatel Roman Janoušek, předseda strany Věci veřejné Radek John, ředitel bezpečnostní agentury ABL Vít Bárta a lidé z pražského magistrátu. ČSSD má jakési problémy identifikovat se s generálem Randákem: poté, co ho kdysi Topolánek vyhodil, prohlásil Paroubek, že jakmile se zmocní vlády, nainstaluje ho tam, odkud ho jeho předchůdce odinstaloval. Topolánek se stal obětí manipulací, za kterými stál právě Randák. Skutečné Topolánkovy problémy by nastaly pouze v případě, kdyby se prokázalo, že se na dovolené nechal vydržovat. Když se objevily informace o tom, že si Randák najal k vytvoření kompromitujících materiálů na Mirka Topolánka, včetně fotek, detektivní agenturu ABL, dostalo se veřejnosti zvláštního vysvětlení. První fotky a informace z Toskánska totiž přinesl Blesk a ono ABL je záměna, neboť to prý je zkratka označující Archiv BLesku.

R.Sedláček, 6.1.2011

 

 

Administrátorem stránek je Radek Sedláček (nickname Kmotr Drobek), Chcete-li zde publikovat své příspěvky, tak je laskavě posílejte na emailovou adresu stránek Politikmann.

Tyto stránky dodržují právní předpisy o ochraně osobních údajů a autorský zákon. Nebudou zveřejňovány anonymní příspěvky, nebo příspěvky s vulgárním, nebo rasistickým obsahem.
Stránky a jejich obsah je určen jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na stránkách POLITIKMANN, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.
Copyright © Politikmann a RASgrafTyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one