Petice Zrušme komunisty

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (259 | 54%)
Seznam S-Rank
PageRank
Compete Rank
JyxoRank
Alexa Rank


TOPlist

1991: Ministerstvo zdravotnictví vyhlásilo soutěž na zpracování krevní plazmy. Předběžně dohodlo přijetí nabídky dánské firmy Novo Nordisk a společnosti Diag Human (do roku 1993 Conneco). Ve výběrovém řízení firmy ale neobstály.

9. března 1992: Ministr zdravotnictví Martin Bojar sdělil firmě Novo Nordisk, že nevyhrála, protože se spojila s podezřelou firmou Conneco. Kolem jejího představitele Josefa Šťávy se tehdy vynořila řada skandálů. Nic se mu neprokázalo.

1995: Diag Human požadovala 500 milionů korun za ušlý zisk.

1996: Diag Human snížila výši škody na 197 milionů korun. Ministr zdravotnictví Jan Stráský podepsal rozhodčí smlouvu, což znamenalo, že případ bude řešit arbitráž. Součástí dohody byl i slib mlčenlivosti.

1997: Rozhodčí senát uznal nárok Diag Human, ale nezabýval se výší škody.

1998: Potvrzeno rozhodnutí z roku 1997. Diag Human nabídla smír za 50 milionů a akcie společnosti Sevak. Ministryně Zuzana Roithová podala žalobu na neplatnost rozhodčí smlouvy. V roce 2000 soud žalobu zamítl.

16. prosince 2002: Přezkumný senát potvrdil nález z června 2002, podle kterého musela ČR zaplatit firmě 326,6 milionu korun.

26. května 2003: Diag Human zrušila jednostranně mlčenlivost a sdělila, že si vypočítala náhradu za obchodní ztrátu. Původně chtěla dvě miliardy korun, částku pak zvýšila o úroky z prodlení. Odhady hovořily až o deseti miliardách korun.

10. června 2003: Sněmovna ustavila vyšetřovací komisi.

Září 2003: Ministryně zdravotnictví Marie Součková pověřila zastupováním státu ve sporu advokáta Zdeňka Nováčka, a to bez výběrového řízení. Později se objevilo podezření, že Nováček své služby předražil. Smlouva mu určila odměnu deset milionů korun bez ohledu na výsledek sporu.  

3. listopadu 2004: Nejvyšší státní zastupitelství kauzu znovu otevřelo. Policie vyšetřovala okolnosti přerušení spolupráce Diag Human s firmou Novo Nordisk. 

6. ledna 2005: Exministryně Součková byla obviněna z porušování povinnosti při správě cizího majetku a ze zneužití pravomoci veřejného činitele kvůli smlouvě s advokátem Nováčkem. Soud v této kauze ještě neskončil, Součková byla zatím nepravomocně osvobozena.

31. března 2005: Sněmovní vyšetřovací komise konstatovala, že ČR udělala chybu, když předala svůj spor s Diag Human arbitráži. Větší šance na úspěch by jí prý skýtala soudní cesta.

23. srpna 2005: Podle posudku společnosti Ernst and Young by měl stát vyplatit Diag Human 2,5 až 4,6 miliardy korun.

1. února 2006: Ministerstvo zdravotnictví nemusí podle rozhodnutí soudu advokátovi Nováčkovi vyplácet deset milionů korun.  

10. července 2006 - Policie nezjistila, že by někdo při rozhodčím řízení mezi firmou Diag Human a Českem uváděl nepravdivé údaje či se snažil ovlivňovat svědky. Policejního prověřování okolností prohrané arbitráže tak skončilo odložením.

11. června 2007: Vláda souhlasila s dohodou ministra zdravotnictví Tomáše Julínka (ODS) s právními zástupci firmy, že mlčenlivost bude zrušena.

25. října 2007: ČR dle Julínka nehodlá vzdát spor s Diag Human, přestože má omezené možnosti zvrátit vývoj v kauze.

13. srpna 2008: ČR prohrála arbitráž s Diag Human, zaplatit musí 8,33 miliardy korun. Firma požadovala 14 miliard korun.

7. června 2011: Společnost Diag Human zažalovala Českou republiku podle svého bývalého majitele Josefa Šťávy také ve Spojených státech, Velké Británii a dalších zemích Evropské unie. Nároky firmy na více než desetimiliardové odškodnění za zmařený obchod s krevní plazmou již nepravomocně uznaly vídeňský a pařížský soud.

Administrátorem stránek je Radek Sedláček (nickname Kmotr Drobek), Chcete-li zde publikovat své příspěvky, tak je laskavě posílejte na emailovou adresu stránek Politikmann.

Tyto stránky dodržují právní předpisy o ochraně osobních údajů a autorský zákon. Nebudou zveřejňovány anonymní příspěvky, nebo příspěvky s vulgárním, nebo rasistickým obsahem.
Stránky a jejich obsah je určen jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na stránkách POLITIKMANN, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.
Copyright © Politikmann a RASgrafTyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one