Petice Zrušme komunisty

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (259 | 54%)
Seznam S-Rank
PageRank
Compete Rank
JyxoRank
Alexa Rank


TOPlist

V pátek jsem byl hrát v jedné klatovské hospůdce a sešel jsem se tam se svým spolužákem ze základní školy. Divil se, jak jsem radikálně změnil svůj život. Vyprávěl o počátcích jeho manželství. Jaké taky dělal kopance. Dnes by se choval jinak. A v tom je ta podstata nepochopení.

NECHOVAL BY SE JINAK. Kdyby byl ve stejném věku, stejné situaci a se stejnými zkušenostmi, udělal by znovu naprosto stejnou věc. Přirozenost. Na minulost se nesmíme koukat očima současnosti. Nesmíme do ní míchat léty nabité zkušenosti. Tak to nefunguje. Je to základní věc očištění sama sebe. Musíme si uvědomit, že tak to prostě bylo i když to někdy někomu ublížilo. Předpoklad odpuštění.

Dále debata směřovala k tomu co, dělám a chystám. Jsem plně invalidní a dva roky jsem téměř nechodil. Před čtrnácti měsíci jsem začal s radikální změnou. Vím, co, nebo kdo je tím motorem, který mne stále pohání. A tak jsem od té doby začal chodit o berlích, doplnil si vědomosti, udělal řidičák, začal jezdit a to i na kole, založil si živnost a poslední tři týdny už ani nevzal berle do rukou. Možná pojedu Krále Šumavy. Tu nejkratší trasu. Neříkám, že příští rok, ale zkusím to. Možná se jednoho dne vypravím do Santiaga de Compostela na svatojakubskou pouť (min. 100 km pěšky, nebo 200 km na kole přes hory). Spolužák mi řekl, že jsem blázen, že přece s postižením musím mít nějaké meze. Každý musí prý mít hranice. I v tomhle mám jasno. NE. Žádné hranice nejsou. Když člověk chce, dokáže cokoli, nebo to alespoň zkusí. Věřte mi. Když  to pochopíte, nebudete se stačit divit, co dokážete. A vaše okolí nebude chápat vůbec.

A další velmi důležitá věc. NENECHTE SE ODRADIT prvním neúspěchem. Odmítnou vám někde udělat pomůcku, která by vám usnadnila život invalidy? Nevadí, najde se někdo jiný, kdo to udělá. Nedostanete cokoli, jak jste si plánovali? Nevadí, zkuste to jinak. Vždycky je cesta. Budete se radovat ze života. Tak potom tu radost nezapomeňte dávat druhým.

Radek Sedláček, 15.8. 2011 ( v den čtrnáctého výročí mé autonehody, která primárně zapříčinila můj zdravotní stav)

Administrátorem stránek je Radek Sedláček (nickname Kmotr Drobek), Chcete-li zde publikovat své příspěvky, tak je laskavě posílejte na emailovou adresu stránek Politikmann.

Tyto stránky dodržují právní předpisy o ochraně osobních údajů a autorský zákon. Nebudou zveřejňovány anonymní příspěvky, nebo příspěvky s vulgárním, nebo rasistickým obsahem.
Stránky a jejich obsah je určen jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na stránkách POLITIKMANN, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.
Copyright © Politikmann a RASgrafTyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one