Petice Zrušme komunisty

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (259 | 54%)
Seznam S-Rank
PageRank
Compete Rank
JyxoRank
Alexa Rank


TOPlist
Jezis.jpg

Je mi 45 let a jsem v dnešním slova smyslu nevěřící. A čím jsem starší a mám víc problémů, tím více o fenoménu víry přemýšlím.

Vyrostl jsem za řádění komunistů. Za Husákovy normalizace. Přesto jsem křtěný po kmotře Miloslav. Ale návštěva kostela je u mne spíše spojena s kulturním a uměleckým zážitkem. Zbožňuju honosnost baroka a přímo miluju eleganci a vznešenost gotiky. Můj nejoblíbenější kostel je ten v Kutné hoře. Chrám sv.Barbory. Byla to láska na první pohled na školním výletě v sedmé třídě. Co se obřadů v těchto svatostáncích týče, jsou u mne shrnuty do křtin a svateb mých známých a jejich dětí a na maximálně půlnoční mši. Nevěřím v Boha, jako bytost.

Nečetl jsem celou bibli. Paradoxně jsem se s úryvky z ní setkal poprvé při četbě knihy Ericha von Dänikena Vzpomínky na budoucnost. Četl jsem spoustu dalších knih, které se dotýkaly výkladu bible. Koupil jsem si knihy i jiných náboženství, nebo odnoží víry. Výklad bible od jehovistů. Knihy o krišně. Viděl jsem filmy.

Na náboženství jako takovém nesnáším tu snahu o ovládnutí druhých. Nesnáším sektářství, které jde až do fanatismu. A přesto jsem došel k poznání, že není na světě nevěřící člověk. Víra by se měla snoubit se zdravým selským rozumem. Rozumějte, nemyslím vědecké poznání, ale zdravý a prostý úsudek. A ten nás mnohdy přímo k víře nabádá. A tak věříme v lásku. Věříme v uzdravení. Věříme ve výhru, nebo v lepší další den. Není zrovna tohle ten Bůh, kterého spousta lidí hledá? Není to ta vesmírná energie, která otáčí světem a řídí život na téhle planetě?

Nenechme si do hlav žádnou víru vtloukat, ale nenechme si ji ani brát. Věřím, že to chápete.

 

R.Sedláček, 3.2.2011

Administrátorem stránek je Radek Sedláček (nickname Kmotr Drobek), Chcete-li zde publikovat své příspěvky, tak je laskavě posílejte na emailovou adresu stránek Politikmann.

Tyto stránky dodržují právní předpisy o ochraně osobních údajů a autorský zákon. Nebudou zveřejňovány anonymní příspěvky, nebo příspěvky s vulgárním, nebo rasistickým obsahem.
Stránky a jejich obsah je určen jen pro osobní využití. Bez předchozího písemného souhlasu je zakázána jakákoli další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoli materiálu nebo části materiálu zveřejněného na stránkách POLITIKMANN, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty, SMS zpráv a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích.
Copyright © Politikmann a RASgrafTyto stránky na systému Webgarden zhotovila RASgraf Klatovy http://radeksedlacek.mypage.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one